Jak zabezpečit dům

Pokud máte nemovitost, je dobré uvažovat o nějaké formě zabezpečení proti zlodějům. Základem je kvalitní chytrý alarm, který můžete doplnit kamerovým systémem.

Důležitým spojovacím prvkem je mobilní aplikace. Určitě je lepší mít systém od jednoho výrobce, kde můžete zároveň ovládat alarmový i kamerový systém. Avšak jen málo výrobců dokáže nabídnout komplexní řešení, někteří se zaměřují jen na jednu oblast zabezpečení a pro ni pak mají mobilní aplikaci. Jenže v momentě, kdy Vás mobilní aplikace alarmu upozorní na to, že máte v domě pohyb, tak nechcete ztrácet čas spouštěním další aplikace, abyste na kameře ověřili, zda se jedná o falešný poplach. Ideální je, když se Vám rovnou zobrazí kamera z daného místa automaticky. Takové propojení nabízí například aplikace Hik-Connect, ve které můžete spravovat kamery, alarmy a domovní zvonky firmy Hikvision.

Postup při návrhu zabezpečení domu

 1. Projděte prostor a zjistěte, kudy by se mohl zloděj do objektu dostat
  • okna, dveře, větrací okénka, garážová vrata atd.
 2. Nakreslete si půdorys a zakreslete okna a dveře
 3. Navrhněte umístění detektorů
  • detektory pohybu nikdy neumisťujeme přímo proti oknu + pokud máte domácího mazlíčka, vybírejte detektory s PET imunitou
  • ústřednu nikdy nedáváme hned ke dveřím, měli bychom ji umístit minimálně ještě za další dveře a v místnosti s ústřednou mít i čidlo
  • nezapomeňte na záplavové detektory do koupelny, kuchyně nebo technické místnosti, ty Vás upozorní na nechtěné protékání dřezu, bojleru apod.
  • magnetické kontakty na oknech Vás upozorní třeba i v momentě, kdy odcházíte z domu, že jste někde zapomněli otevřené okno
 4. Rozmístěte prvky chytré domácnosti
 5. Pokud uvažujete i o kamerovém systému, navrhněte umístění kamer
  • vyznačte si úhly záběru, ať máte představu, co kamery uvidí

Typ domácího alarmu

Z pohledu účinnosti je rozhodující typ použití domácího alarmu. Můžete mít čidla pouze uvnitř domu, lze však přidat i čidla na okna a dveře, případně zabezpečit i venkovní prostory. Tím ovlivníte včasnost a přesnost detekce pohybu nežádoucí osoby a množství falešných poplachů. Čím rychleji systém zareaguje, tím více získáváte času na přivolání pomoci a máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod na dveřích a oknech.

Typ domovního alarmu Vnitřní alarmy
Plášťové alarmy Perimetrické alarmy
Kdy detekuje narušitele až uvnitř domu při porušení oken/dveří již při vstupu na pozemek
Počet falešných poplachů nízký nulový (pouze chybou obsluhy) velmi nízký
Domácí mazlíčci psi do 25 kg nevadí* nevadí psi do 25 kg nevadí*
Cena $ $$ $$$

* větší psi mohou generovat falešné poplachy

V naší nabídce naleznete bezdrátový systém Hikvision AX PRO, který splňuje všechny požadavky na moderní zabezpečovací systém popsaný výše. Je možné v něm propojit kamery Hikvision HiWatch, různé druhy čidel i domovní videozvonek. Vše můžete sledovat vzdáleně v aplikaci Hik-Connect. Instalace je jednoduchá a lze zvládnout svépomocí bez odborné firmy. Systém splňuje stejnou třídu zabezpečení jako Jablotron JA100.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi pomůžeme také s navržením celých zabezpečovacích systémů pro domácnosti i firmy.